آئین جشن وصال به مناسبت سالروز ازدواج   امیرالمومنین علی (ع) و  سیده نساء العالمین حضرت فاطمه (س)  به همت اداره  کل ورزش و جوانان استان تهران، معاونت فرهنگی و هنری شهرداری تهران،  شهرداری منطقه ۴، موسسه مردم نهاد رویش زندگی و سایر دستگاه ها برگزار شد.

 این مراسم با اجرای برنامه‌های مفرح  و  متنوعی  همچون اجرای سرود نوجوانان، موسیقی سنتی و بازگویی خاطرات از نحوه  ازدواج در دوران قدیم توسط پدربزرگ و مادربزرگ ها  همراه بود  تا خود  بستری مناسب را برای ترویج فرهنگ ازدواج آسان  در حضور خانواده‌ها  فراهم  کند.


"محمد علی ربیعی" معاون فرهنگی و امور  جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، عصر یکشنبه در جشن وصال که با  حضور گسترده شهروندان و جوانان  در فرهنگسرای ارسباران سید خندان برگزار  شد، گفت: اشاعه و ترویج ازدواج به موقع، آگاهانه، آسان و پایدار از جمله  اهداف برپایی این جشن است.
گفتنی است سخنرانی دکتر "مرضیه مینایی پور" مدرس حوزه و دانشگاه و پژوهشگر و  مبلغ بین المللی از دیگر بخش های این مراسم بود و در حاشیه آن گروه   دختران به اجرای سرود پرداختند.
شایان ذکر است که حضور افتخاری خادمان حرم مطهر  ثامن الحجج (ع)، اهتزاز  پرچم متبرک و اجرای صلوات خاصه امام مهربانی ها یکی از برنامه های اجرا شده  در این مراسم بود  که مورد استقبال حضار قرار گرفت.
از دیگر ویژگی های این جشن امضای دل نوشته ای توسط حضار و مسئولین و اهدای آن به این زوج بود.
در پایان جشن وصال نیز با اهدای هدیه از طرف  اداره کل ورزش و جوانان استان تهران از این زوج جوان تجلیل شد. 

مشاهده خبر در پایگاه اینترنتی اداره کل